خدمات تخصصی ویزای شینگن
تورهای تفریحی اروپا و نمایشگاه های بین المللی

ویزای شینگن برای سفر به 27 کشور زیر مورد نیاز میباشد ، بعد از اخذ ویزای شینگن ،سفر به سایر مقاصد شینگن نیاز به ویزا ندارد.

اتریش - آلمان - لیختن‏ اشتاین - بلژیک - جمهوری چک - دانمارک - استونی - فنلاند - فرانسه - یونان - مجارستان - ایسلند - ایتالیا - لتونی - لیتوانی - لوکزامبورگ - مالت - هلند - نروژ - لهستان - پرتغال - اسلواکی - اسلوونی - اسپانیا - سوئد - سوئیس

ویزای شینگن در ردیف معتبرترین ویزاهای بوده که طی قراردادی بسته شده با هدف حذف مرزها و رفت و آمد آسان مسافران به این مناطق می باشد. ویزای شینگن شامل افرادی میشود که با هدف توریستی و گردشگری قصد اقامت چند روزه تا سه ماه را در کشورهای منطقه شینگن دارند. با داشتن ویزای شینگن در پاسپورت خود می توانید به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. ورود شما به حوزه شینگن باید از کشوری باشد که از آن ویزای شینگن دریافت کرده اید. و پس از آن آزادانه در مدت ویزای خود می توانید به کل کشورهای دیگر حوزه شینگن سفر کنید. برای بار اول اصولا به شما ویزای شینگن ۱۴ روزه تعلق می گیرد. خیلی بهتر است با دعوتنامه ویزای شینگن اخذ کنید، سعی کنید از شخص با موقعیت اجتماعی خوب و یا شرکتی معتبر دعوتنامه دریافت کنید زیرا این در موفقیت شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود؛ برای این مهم گروه آی بی تور مشاور شما هستند. بعد از تکمیل مدارک ویزا، وقت مصاحبه و انگشت نگاری برای مسافرین تعیین می شود که حضور شخص متقاضی ویزا الزامیست. سیستم VIS سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو محدوده شینگن است که قوانین گرفتن ویزا و ورود به محدوده شینگن را ساماندهی میکند. اطلاعات جامع ویزای مسافران در این سیستم ثبت می شود و در مزرهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می گیرد. در این سیستم ریجکت ویزای شینگن مسافر تا سه سال نمایش داده میشود. به همه عزیزان توصیه میشود در صورت ریجکت از هر سفارتی به مدت ۶ الی ۸ ماه آیند به هیچ سفارت دیگری جهت اخذ ویزای شینگن مراجعه نفرمایید. در صورت تایید مدارک مورد نیاز توسط کارشناسان گروه بازرگانی آی بی تور ،جهت اخذ نوبت سفارت و تکمیل پرونده ی مسافر اقدام می شود. گروه آی بی تورویزاهای شینگن زیادی از سال گذشته برای مسافرین خود اخذ نموده است و براین اساس خدمات اخذ ویزای شینگن را با موفقیت انجام میدهد.

مدارک مورد نیاز مسافران :
• اصل شناسنامه
• دو قطعه عکس رنگی پشت زمینه سفید و جدید.
• گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل و لیست بیمه
• سند مالکیت
• پرینت شش ماهه حساب بانکی با مهر و امضای شعبه
• داشتن پاسپورت با ۶ ماه اعتبار بعد از تاریخ شروع سفر و حداقل دو صفحه‌ی خالیتور نمایشگاهی چیست؟

سالانه رویداد‌های تجاری - کاری بی‌شماری از جمله نمایشگاه‌ ، گردهمایی‌، سمینار‌، کنفرانس‌، میتینگ‌، سمپوزیوم و همایش‌ در سراسر جهان برگزار می‌شود و بازدیدکنندگان فراوانی را به شهر یا کشور میزبان می‌کشاند. این رویدادها به ایجاد شاخه ای از گردشگری به نام مایس توریسم (MICE Tourism) در صنعت گردشگری شده است. کلمه مایس از حروف اول کلمات Meetings (نشست‌ها و اجلاس‌ها)، Incentives (انگیزه‌ها و محرک‌ها)، Conferences (کنفرانس‌ها) و Exhibitions (نمایشگاه‌ها) به وجود آمده است. گردشگری مایس این امکان را فراهم می‌سازد تا شرکت‌کنندگان از سراسر جهان علاوه ‌بر شرکت در مباحث کاری خود، فرصت بازدید از شهر و کشور میزبان را به دست آورند. از جمله مزایای این نوع گردشگری : داد و ستد، گسترش فعالیت‌های تجاری، جبران تقاضا در فصول کم توریست، رونق چرخه‌ی اقتصادی، ویزا ی شینگن و ... را می توان برشمرد. تور‌هایی که تحت عنوان «تور نمایشگاهی» شناخته می‌شود، عبارت است از کلیه برنامه‌های مسافرتی که به هدف بازدید از یک نمایشگاه خاص انجام می‌شود. این تور‌ها به بازدیدِ صرف از نمایشگاه‌ها خلاصه نمی‌شود و در کنار فعالیت‌های تجاری، به لذت بردن بازدیدکننده از شهر و یا کشور میزبان اهمیت می‌دهد.
شرکت آی بی تور با دو دهه سابقه و اجرای بیش از ۶۰ تور نمایشگاهی، همواره جزو برترین برگزارکنندگان تور‌های نمایشگاهی بوده است. مهمترین اهداف این مجموعه شامل کمک به صنعت کشور از طریق معرفی موفق ترین نمایشگاه های جهان، تسهیل حضور و بازدید از آن ها و کمک به برقراری روابط تجاری مابین مشتریان ایرانی و خارجی در این نمایشگاه ها است. کارکنان آی بی تور هیئت های سیاسی، اقتصادی، اتحادیه های و اتاق های بازرگانی را در سفرهایشان همراهی می نمایند.همچنین به شما در تعیین قرارهای ملاقات، انعقاد قرارداد، حمل و نقل و ترخیص کالا پس از بازدید از نمایشگا ه کمک می نمایند گروه آی بی تور با بهره گیری از توانمندی های متخصصین و کارشناسان خود و با همکاری شرکای خارجی خود تورهای مختلفی را در سال برگزار می کند که فهرست آنها در سایت www.ibtour.ir موجود است.
با آی بی تور، تمامی امور مربوط به سفر‌های کاری خود را بدون دغدغه برنامه ریزی کنید تا با حضوری موثر‌تر در رویداد‌های بین‌المللی، سفر کاری و تفریحی موثری را تجربه کنید و از زیبایی‌های طبیعی و فرهنگی کشور میزبان نیز لذت ببرید.
یک ویزای شینگن دارای دو تاریخ مشخص است، یکی تاریخ اعتبار ویزا و دیگری تعداد روزهای مجاز ویزا که حداکثر 90 روزه است. اگر تاریخ اعتبار ویزای شما گذشته باشد حتی اگر تعداد روزهای مجاز ویزای شما هنوز باقی مانده باشد، ویزای شینگن شما باطل تلقی می گردد. همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شینگن در ویزای شما توسط یک کد مشخص می شود این کد می تواند 1 و 2 یا ارقام بالاتر و یا نامحدود باشد. کد 1 به معنی یکبار ورود (سینگل یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شینگن، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد 2 و ارقام بالاتر به معنی آن است که به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شینگن وارد شوید و پس از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. کد نامحدود (مالتیپل به معنی ورود نامحدود شینگن است و شما می توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شینگن وارد و خارج شوید.


انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن در 4 نوع صادر می شود:
ویزای نوع A ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاه های شینگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شینگن گردد.
ویزای نوع B ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شینگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر از شینگن برساند.
ویزای نوع C ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شینگن می شوند.
ویزای نوع D ویزای بلند مدت است که معمولا تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شینگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از 90 روز در محدوده شینگن بمانید دیگر نیازی به ویزای شینگن ندارید بلکه بایددرخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، در ضمن اگر از 90 روز اقامت خود در محدوده شینگن استفاده کنید، باید حتما 3 ماه خارج از شینگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شینگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شینگن دریافت کنید.
داشتن ویزای شینگن لزوماً به معنی تضمین ورود به محدوده شینگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شینگن خود را از یونان گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شینگن شوید مقامات مرزی شینگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجزه ورود نداده و شما را به کشوری خارج از شینگن اخراج کنند.
مسافر ورودی به شینگن باید همیشه خود را برای سئوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت آماده نماید.
برای اخذ ویزای شینگن راه های مختلفی وجود دارد. ساده ترین راه اقدام از طریق تور مسافرتی و اخذ ویزای نوع C می باشد که البته باید برای اخذ آن پرینت حساب بانکی، پرینت آخرین فیش حقوقی، چک بانکی در وجه آژانس و یا سند ملکی به نام خودتان را از قبل آماده کنید تا ضمانت برگشتتان از سفر باشد.
راه های دیگر، دریافت دعوت نامه رسمی جهت بازدید از فامیل، دریافت دعوت نامه از یک شرکت معتبر مبنی بر حضور در یک نمایشگاه بین المللی و ... می باشند.


ویزای اروپا شینگن- تحصیلی، تجاری و گروهی

شما میتوانید با اخذ ویزای شینگن اروپا (EU Schengen Visa) به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید. معاهده شینگن قراردادی است که در 14 ژوئن سال 1985 میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آنها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاه های بازرسی مرزی، در عرشه کشتی پرنسس ماری آسترید روی رودخانه ماسل نزدیک شهری به نام شینگن در لوزامبورگ – مرز بین فرانسه و آلمان – به امضای 5 کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، و لوزامبورگ رسید و در 3 اکتبر سال 1990 میلادی پس از اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجدداً با امضای آلمان متحد تکمل گردید. همچنین لازم به ذکر است در سال 2009 میلادی چهار کشور قبرس، بلغارستان، رومانی و سوئیس به طور کامل مفاد این پیمان را قبول کردهاند و رسماً وارد شینگن شده اند.
کشورهای عضو اتحادیه اروپا (27 کشور) را نباید با کشورهای محدوده شینگن (28 کشور) اشتباه نمود! کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل 27 کشور یعنی 24 کشور از محدوده شینگن (بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه 3 کشور رومانی، انگلستان و ایرلند می باشند، به همین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شینگن بی اعتبار است و این افراد باید هنگام ورود و خروج از کشورهای محدوده شینگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند.
جالب است بدانید که واحد پولی یورو در حال حاضر تنها در 15 کشور اروپایی استفاده می شود که شامل بلژیک، قبرس، فنلاند، فرانسه، آلمان، هلند، مالت، لوکزامبورگ، ایتالیا، اتریش، یونان، اسلوانی، ایرلند و پرتقال می شود.
کشورهایی نظیر لیختن اشتین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شینگن پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متقابلا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شینگن دارند.
برای اخذ ویزای توریستی و تجارتی و گروهی از کشورهای عضو پیمان شینگن با مشاوران آی بی تور تماس بگیرید تا با بهترین و ارزان ترین راه شما را راهنمایی نمایند.
اصل مدارک و گذرنامه مسافر به همراه کپی آنهها نزد بخش روادید سفارت خواهد ماند و بابت آن به شما رسید تحویل می دهند. بعد از صدور ویزا، مدارک اصلی را به متقاضی برمیگردانند. بررسی مدارک به منظور صدور ویزا ممکن است تا 20 روز کاری به طول انجامد بنابراین این مسأله را هنگام برنامه ریزی تاریخ سفر به خاطر داشته باشید.
توجه : درصورتی که اطلاعات یا مدارک جعلی تحویل بخش روادید سفارت نمایید، مسئولین سفارت اجازه دارند علاوه بر رد درخواست شما برای مدت 10 سال از تممی درخواست های شما برای هرگونه روادید شینگن جلوگیری به عمل آورند.
سوالات ضروری که در هنگاه درخواست ویزا باید به آنها پاسخ دهید:
• چرا می خواهید از کشور مقصد بازدید کنید؟
• چه مدت مایل به ماندن در کشور مورد نظر هستید؟
• هزینه های شما در مدت سفر چگونه تأمین خواهد شد؟
• چه پاسپورتی دارید و چه مدت معتبر است؟
• پس از بازدید از کشور مورد نظر به کدام کشور سفر خواهید کرد؟
• آیا شما اجازه سفر به کشور مقصد پس از خروج از کشور مدنظر را دارید؟
برای تقاضای ویزای کشورهای شینگن، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می گیرد. به دلیلی بالابودن تعداد متقاضیان، در ماه های تابستان از (می تا اکتبر) و همچنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت ملاقات با بخش ویزای سفارت چند هفته طول بکشد. علاوه بر این مدارک و پاسخگویی دو هفته زمان می برد؛ لازم است برای تعیین تاریخ سفرتان، به این زمان ها توجه داشته باشید.
نکته: امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور مقصد، مدارکی را به کنسولگری برای دریافت روادید ارائه کرده اید، از شما بخواهد و اگر آن ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود روادید قانونی، از ورود شما به حوزه شینگن به دلیل همراه نداشن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.
تسلیم تقاضای ویزا به یک کنسولگری یا سفارت برای اغلب متقاضیان 85 یورو هزینه دارد، که باید نقدا پرداخت شود. این مبلغ در صورت عدم دریافت ویزا مسترد نخواهد شد.